audio horor česky: Nová platforma na Youtube

audio horor česky

Máte tu ode mě něco nového. Může za to tak trochu pandemie a s tím související nadbytek volného času. Místo zrušeného jarního tábora, na který se pravidelně těším a na kterém vychovávám i kazím svěřené děti, jsem se rozhodla stvořit audio horor česky. Platformu určenou pro autorské, české hororové příběhy. 

Proč to? Český horor dostupný online a zadarmo nabízí přehršle krátkých příběhů, tzv. creepypast. Mnohé jsme již slyšeli, neboť jsou překládané z mnoha a mnoha jazyků, a často jsou již součástí ústní lidové slovesnosti – právě proto, že krátké, strašidelné příběhy si vyprávíme už od časů skautských táborů a školních výletů. 

Jenže kam takové příběhy posouvat dál? Creepypasty zahltili internet a mnohdy jsou to stále ta samá dílka, všelijak překroucená či jinak přeložená, ale vyprávějící více méně stejný příběh. Navíc creepypasty jsou často tak krátké a posluchačsky nenáročné, že se ani nestihneme bát, a už jejich prostý příběh končí. 

Učinila jsem proto takový pokus. Jen se základní technikou a zkrátka zcela svépomocí, jsem se pustila do výroby mého prvního audio hororu. Na Youtube kanálu Alena Cadova Being Creative si tak již nyní můžete poslechnout mou ‘povídku tak dlouhou, že už to není povídka, ale novela’, nesoucí název Zuzi, Zuzi, co Tě mrzí?. Vzhledem k rozsáhlosti dílka vychází po kapitolách, a to vždy ve středu v 18:00 hodin

Po vydání prvních dvou kapitol tohoto hororu o samotě, prapodivném bytě a platonické lásce, Vás tímto zvu k poslechu zbrusu nově vydané třetí kapitoly. Chcete-li si poslechnout příběh od začátku, předchozí kapitoly najdete v playlistu zde

Velmi ocením zpětnou vazbu Vás všech, jelikož se jedná o první pokus. O to více mne zajímá, nakolik a které nedokonalosti trápí Vás, posluchače. Feedback pište klidně rovnou pod videa na Youtube.

Závěrem si krátce představme příběh. Náš hrdina se po rozchodu ocitá v pustém a zašlém 1+1, kde nachází nové útočiště. V prázdném bytě ho přepadá nejen deprese ze samoty – zcela novým směrem se ubere jeho život, jakmile byt řádně prozkoumá a dojde znepokojivého nálezu. Příběh předchozích obyvatel jej takřka připravuje o rozum. A to ještě netuší, s kým se v prapodivném bytě setká.

Bavte se a bojte se.

 

 
 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru