Freddyho noční můry: Výběr nejlepších epizod

Freddyho noční můry

Zde naleznete výběr 12 lepších epizod televizního seriálu Freddyho noční můry, které stojí za zhlédnutí. Ať nemusíte koukat na všechny.

Freddyho noční můry: No More Mr. Nice Guy (s01ep01)

No More Mr. Nice Guy

Politní díl Tobe Hoopera se svou podobou i příběhem liší od všech zbylých dílů, a lze jej doporučit i přes rozporuplné herecké výkony. Nikde jinde totiž neuvidíte Freddyho bez popálené tváře a za volantem zmrzlinářského auta. Dochází zde k jisté démonizaci jeho postavy – zabiják je takový psychopat, že mu dokonce nevadí, že se jej dav rozhodl polít benzínem a zažehnout sirku. Hluchá místa vyplňují vedlejší postavy, jenž se chovají jednoduše podivně.

Freddyho noční můry: Freddy's Tricks and Treats (s01ep04)

Freddy's Tricks and Treats

Milý halloweenský speciál a povedená epizoda věnovaná jen Freddymu. Mladá studentka medicíny odmítá věřit legendě o zabijákovi ze snů. Freddy se podobně jako Candyman rozhodne dívku terorizovat, aby její názor změnil.

Freddyho noční můry: Sister's Keeper (s01ep07)

Sister's Keeper

Obstojné pokračování pilotního dílu a jedna z epizod, která výjimečně navazuje na příběh některé z předešlých. Dvojčata terorizuje Freddy ve snech. Pátrají proto po způsobu, jak se jej nadobro zbavit. Jedna z ikonických scén, kdy se Freddy objeví s elektrickou kytarou, je součástí traileru seriálu.

 

Freddyho noční můry: Do Dreams Bleed? (s01ep11)

Do Dreams Bleed?

Muž pomocí svých snů střádá informace, které by měly vést k dopadení Springwoodského vraha dětí Freddyho Kruegera. Epizodu režíroval Dwight Little (Halloween 4: The Return of Michael Myers).

Freddyho noční můry: Black Tickets (s01ep14)

Black Tickets

Podprůměrná epizoda. Podobně jako v jedničce A Nightmare on Elm Street začínal Johnny Deppzde se objeví mladičký Brad Pitt. Je to ale jediný důvod, proč si epizodu ze strašidelného motelu pouštět.

Freddyho noční můry: Cabin Fever (s01ep16)

Cabin Fever

Epizoda z paluby letadla paroduje slavnou scénu z Twilight Zone, když na křídle letadla nesedí hrozivý skřet, ale Freddy Krueger. Milým bonusem je, že tuto epizodu režíroval sám Robert Englund.

Freddyho noční můry: Identity Crisis (s01ep21)

Identity Crisis

Rodinné trable o krizi středního věku a nezdárném synovi. V jinak průměrné epizodě hraje Jeff Conaway.

Freddyho noční můry: Safe Sex (s01ep22)

Safe Sex

Epizoda věnovaná jen Freddymu vypráví příběh goth studentky, jenž má pro Freddyho neobvyklou slabost. Muž jejích snů ji však brzy začne terorizovat.

Freddyho noční můry: Dream Come True (s02e01)

Dream Come True

Terapeut začne trpět nočními můrami o Freddym poté, co ze stejného důvodu léčí malého chlapce.

Freddyho noční můry: Photo Finish (s02ep04)

Photo Finish

Fotografka, ztvárněná herečkou Patty McCormack (Bad Seed, 1956), uzavře kvůli své kariéře dohodu s Freddym, jenž terorizuje její modelky. Do Springwoodu následně dorazí agenti FBI, aby vyšetřili místní vraždy.

Freddyho noční můry: Dreams That Kill (s02ep11)

Dreams That Kill

Pokračování první dílu druhé epizody o moderátorovi a lékaři, jenž mají s Freddym co dočinění.

Freddyho noční můry: It's My Party and You'll Die If I Want You To (s02ep12)

Freddyho noční můry: It's My Party and You'll Die If I Want You To

Pokračování 4.dílu 2.řady. Podvodná jasnovidka se stává posedlou Freddym Kruegerem, který skrze její tělo zabíjí obyvatele Springwoodu.

 

Od letošního února našel televizní Freddy Krueger domov na streamovací platformě Screambox, zaměřené na horory. Nejen tam naleznete všech 44 epizod.

Kde se seriál Freddyho noční můry vzal? O tom se dozvíte více v předchozím článku

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru