Hudební videoklipy hororů, které jste ještě neviděli

Hudební videoklipy hororových klasik

Znali jste klip, kde Gomez Addams šermuje s Mc Hammerem? Kde Freddy Krueger nahání rapperské trio po strašidelném domě? Já taky ne. Kdo ví, proč jsme aspoň po revoluci neměli možnost videoklipy těchto klasik vidět v televizi. Bývalo tehdy, na přelomu 80. a 90. let, zvykem představit natěšenému publiku kromě traileru ještě jednu ochutnávku, a to právě hudební videoklip. V něm mohli diváci vidět něco filmových kulis a ústřední postavy, a poznat je tak ještě dříve, než je spatří na filmovém plátně.

Výběr lepších i horších hudebních videoklipů osmdesátkových a devadesátkových hororů najdete právě zde.

5. The Crypt Keeper ‎- The Crypt Jam (Tales From the Crypt, 1989)

Hororová antologie z přelomu 80. a 90.let, kterou zná každý, kdo v pátek pozdě večer nechodil spát a místo toho koukal na Novu. Tenounký a pištivý hlas Crypt Keepera mne děsil stejně tak, jako jeho ohavný vzhled. Odmala se kvůli němu bojím lebky, která nemá prázdné důlky, ale zdravé, životaplné bulvy. Ve videoklipu představuje Crypt Keeper svou druhou tvář a zdá se, že i v podsvětí umějí udělat dobrou párty. Hudba je chabým pokusem o popík ve stylu Micheala Jacksona, Thriller to ale rozhodně není.

Zpívá The Crypt Keeper v podání Johna Kassira.

4. DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince - A Nightmare On My Street

Will Smith aka Fresh Prince měl ušlechtilou myšlenku nazpívat song o Freddym Kruegerovi. Půjčil si ústřední melodii a trochu jí rappersky vylepšil fasádu. New Line Cinema se jeho nápad nakonec zas tolik nelíbil, a spolupráci si rozmysleli. Píseň tak nese dost výmluvný název “A Nightmare on My Street”, a ústřední bubák videoklipFreddyho Kruegera jen nápadně připomíná. Dostal zlatý řetěz kolem krku, místo pruhovaného svetru koženou bundu, a zdá se, že to je celkem drsnej hiphoper. Jou, jou.

3. The Fat Boys - Are You Ready for Freddy?

Variace na Freddyho Kruegera podruhé. Tentokrát se ale ukáže i Robert Englund, který trio The Fat Boys v pruhovaných trikách prohání po strašidelném domě. Milé video, které ale není vázané na žádný konkrétní díl ságy Noční můra v Elm Steet. Škoda, že se neukázala i Nancy.

2. MC Hammer - Addams Groove (The Addams Family, 1991)

Tuto skladbu znají ti fanoušci, kteří Addamsovu rodinu nevypnuli při závěrečných titulcích. Klip měl premiéru před filmem samotným a líbil se, píseň samotná už tolik ne. Je nemilou zajímavostí, že MC Hammer za Addams Groove získal nechvalně proslulou cenu Zlatá malina v kategorii Nejhorší filmová píseň. Addamsova rodina je tak jedním z mála filmů, který si vysloužil jak nominaci na Oscara (v kategorii Nejlepší kostýmy), tak na Zlatou malinu.

Svou píseň a videoklip má mimochodem i dvojka, ve srovnání s ní je ale počin MC Hammera ještě úspěch. K dohledání je i making of video, kde roztomilá Christina Ricchi cvičí chorošku, Christopher Lloyd chodí kolem napůl svlečený z kostýmu, a Morticia se dokonce usmívá.

1. Ray Parker Jr. - Ghostbusters (Ghostbusters, 1984)

Jasná jednička našeho seznamu a klenot mezi filmovými hudebními videoklipy. Osmdesátky si žádaly trvalou a hodně neonů, tenhle klip má obojí. Krátce zatančí i Bill Murray s kolegy krotiteli. Kromě nich se ale ukáže i několik hostujících hvězd, jejichž přítomnost vás jistě překvapí. Namátkově John CandyChevy Chase, nebo jistý detektiv ve zmačkaném baloňáku. Dívejte se do konce.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru