Movie Tip: Krátké, dobré, neznámé

Movie Tip: Krátké, dobré, neznámé

Můj filmový seznam “Chci vidět” aktuálně čítá 1387 filmů. Zhruba 400 z nich je filmů krátkometrážních. A proto nyní, v časech koronavirových, jsem se rozhodla využít příležitosti a tenhle můj seznam řádně pročesat.

Objevila jsem řadu klenotů, které na ČSFD dosud hodnotila jen hrstka lidí. Nebo na ČSFD tyhle klenoty ani profil nemají.

Kdo nemáš na co koukat a znáš můj vkus, pusť si něco na dobrou noc. Ne, nejsou to samé horory. Hned číslo šest je mimo jiné o lásce, a dokonce s happyendem.

6. But Milk Is Important / Ale mléko je důležité (2012)

O úzkostech, izolaci, tajné lásce, neobvyklém přátelství a krabici mléka.

5. Benigni (2009)

Lepší než nemít žádného společníka je mít společníka v podpaží. Pěkně toxického. Nebo ne?

4. Vienna Waits for You / Háčkovaná dečka (2012)

Naprosto rozkošný, komický příběh o tom, jak se může zvrtnout plán odejít do jiného města a začít odznovu. Děsivé nástrahy čekají hned na samém začátku – za prahem nového domova.

3. I May Be Some Time (2014), dir. Ana Stefaniak

Opět animace, a tentokrát vážněji. Lawrence je starý mrzout a je nucen vydat se na cestu do krajin neznámých a nepoznaných, aby konfrontoval sám sebe. O očekáváních a zklamáních. Nač všichni čekáme, co nikdy nedostaneme? A kdo má pravdu, dítě, nebo stařec?

2. He Took His Skin Off for Me (2014)

Vztahové drama s kapkou hororu navíc.

1. Life and Stuff (2011), dir. Kumar Satkunarasa

Rychlá plejáda a poněkud pesimistické shrnutí toho, co to vlastně je, ten život, který žijeme. Nepříjemné pravdy vyřčené bez obalu. Startovací čáru spolu sdílíme všichni, cílovou pásku rovněž. A to mezitím? To se taky vlastně neliší.

 
 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru