Povídka Okenice je nyní na Youtube jako audio horor

Povídka Okenice

“Kdyby tahle creepy pasta byla jídlo, tak by porce stála nejmíň 650,- v nějaký 5ti hvězdičkový restauraci, taková je to lahůdka.” 

Uctivě děkuji všem posluchačům za pozitivní ohlasy, a především děkuji youtuberovi StaySteak za zpracování mé povídky Okenice do audio verze.  Kdo ji ještě neslyšel, nechť využije příležitosti nyní…

 

Kde se vzala Okenice

Povídku jsem napsala pro časopis Howard, v němž od roku 2016 tu a tam publikuji.

Inspirací mi byl můj oblíbený horor od Romana Polanskiho Nájemník. V něm se hlavní hrdina původem z Polska, mladý pan Trelkovski, snaží najít pronájem na francouzském předměstí. Cizinci ale nejsou příliš vítáni, takže hledání vázne. Až v jednom bytovém domě se ukáže, že snad bude mít štěstí – přežije-li nerudné sousedy citlivé na hluk, a také fakt, že předchozí nájemkyně spáchala sebevraždu skokem z okna, které dosud není ani zasklené. 

V Okenici jsem ještě schovala easter egg v podobě jména na zvonku sousedů. Jelikož miluji seriál Haló, haló!, pojmenovala jsem sousedy Artoisovi po vzoru Reného, nejstatečnější Francouze, jaký kdy žil.

Dělení kapitol podle dní je zase odkazem na můj oblíbený horor Osvícení

 

Pokud se vám Okenici líbí, budu ráda, když mi o tom dáte vědět!

Je libo více mého audio hororu? Pak mrkni na audio horor česky, Youtube platformu, kde najdeš třeba mou dvanáctidílnou audio povídku Zuzi, Zuzi, co Tě mrzí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru